Konsultacje i poradnictwo prawne

Pomoc w sprawach sądowych

Reprezentowanie

Przed Sądem

Obsługa podmiotów gospodarczych

oraz osób fizycznych

Radca prawny czy Adwokat?

Którego prawnika wybrać?

Kancelaria Radcy Prawnego

Oferuje kompleksową obsługę prawną świadczoną Klientom indywidualnym, podmiotom gospodarczym i instytucjom. Wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz różnorodne specjalizacje zespołu Kancelarii, zapewniają profesjonalną i sprawną obsługę we wszystkich gałęziach prawa.

Indywidualne podejście, zaangażowanie, dbałość o szczegóły, uczciwość, rzetelność i terminowość, a także ciągłe dążenie do doskonałości we wszystkim co dla Państwa robimy sprawiają, że proponujemy Państwu usługi prawnicze na najwyższym z możliwych poziomie. Usługi oparte na wiedzy i bogatej praktyce.

 

Radca prawny czy Adwokat? Którego prawnika wybrać?

Radca prawny czy adwokat? Kogo wybrać? Takie pytanie zadają sobie często osoby poszukujące pomocy prawnej. Wskazać należy, że zarówno radca prawny jak i adwokat są przedstawicielami zawodów prawniczych, nazywani są także potocznie prawnikami lub mecenasami. Radca prawny i adwokat są zawodami tzw. zaufania publicznego. Wykonując swój zawód mają obowiązek zachowania tajemnicy, co daje gwarancję poufności dla podmiotów korzystających z ich usług.

Zarówno radca prawny jak i adwokat zajmują się świadczeniem pomocy prawnej poprzez m.in. udzielanie porad prawnych, sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klienta nie tylko przed sądami w charakterze obrońcy lub pełnomocnika ale także organami administracji państwowej.

Aktualnie w zasadzie nie istnieją prawie żadne różnice w zakresie kompetencji radców prawnych i adwokatów, które w istotny sposób determinowałyby wybór właściwego dla danej sprawy dobrego prawnika. Z punktu widzenia interesu klienta istotna jest dziedzina prawa w jakiej specjalizuje się wybrany prawnik i w której ma doświadczenie.

Image

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz  Studium podyplomowego Prawa Zamówień Publicznych na Politechnice Poznańskiej.

Tytuł zawodowy Radcy Prawnego uzyskała po ukończeniu aplikacji radcowskiej organizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych
w Poznaniu.

Specjalizuje się m.in. w sprawach z zakresu prawa rodzinnego
i opiekuńczego, prawa medycznego, dochodzenia odszkodowań
i zadośćuczynień, prawa spadkowego, prawa cywilnego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze spółek prawa handlowego, małych i średnich przedsiębiorstw m.in. z branży budowlanej, transportowej, informatycznej.

W zakresie zainteresowań jest także wsparcie prawne wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń oraz pomoc cudzoziemcom
w uzyskaniu legalizacji pobytu i zezwoleń na pracę.

Image

Zakres usług

Świadczenie usług przez zespół Kancelarii charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego Klienta i sprawy oraz pełnym profesjonalizmem. Świadcząc pomoc prawną, zespół kieruje się zasadami etyki zawodowej, przy zachowaniu najwyższych standardów świadczonych usług.

Pomoc prawna zarówno dla osób indywidualnych, przedsiębiorców czy innych podmiotów obejmuje reprezentację Klientów w postępowaniu sądowym i administracyjnym we wszystkich instancjach, sporządzanie pism procesowych (m.in. pozwów i wniosków, apelacji i zażaleń) , opinii prawnych oraz udział w postępowaniu mediacyjnym, w sprawach z takich dziedzin prawa jak:

Kancelaria na stałe współpracuje z biegłym rewidentem, doradcą podatkowym, adwokatem i notariuszem oraz specjalistami z zakresu budownictwa

Koniecznie przeczytaj nasz najnowszy artykuł!

Edyta Roman
Radca Prawny

ul. Kwiatowa 14/5
Poznań 61-881

(+48) 690 995 242
(+48) 61 851 97 20